Dominika i Krzysztof – Ślub w Pałacu Wiejce

Na ślub Dominiki i Krzyśka musieliśmy długo czekać, bo przez pandemię termin został zmieniany dwa razy i ostatecznie wszystko odbyło się pięknie w 2021 roku, w sierpniu. :)
Przygotowania, ceremonia ślubna i wesele odbyły się w jednym miejscu – w Pałacu Wiejce, który znałam już wcześniej. To fantastyczne miejsce w województwie lubuskim położone w spokojnej lokalizacji, pośród lasów, łąk i pól. Uwielbiam takie rozwiązanie – dzięki temu zdjęcia są spójne, nie musimy się spieszyć i tracić czasu na dojazdy, przejazdy i parkowanie :) Para młoda spokojnie szykuje się w jednym miejscu.

Na miejsce jechaliśmy wspólnie z kamerzystą Łukaszem „Mrozkiem” z Boskie filmy :) oraz Grzesiem Olejarzem, który tego dnia (i nie tylko) działał z dronem. Atmosfera była świetna i dzień (oraz noc) zapowiadały się wyśmienicie, i tak też było ;)
Przygotowania zaczynamy od sfotografowania detali, miejsca, sali.. bo wszystkie te elementy świetnie wprowadzają w weselny klimat, przywołują potem emocje i wspomnienia związane z miejscem w którym wszystko się odbywało. Takie zdjęcia fantastycznie uzupełniają i dopełniają reportaż. Później cudne i niespieszne przygotowania panny młodej w pałacowej oranżerii i apartamencie.

Ceremonia ślubna odbyła się w plenerze, pod starym dębem. Było pięknie!

 

Przygotowania Pana młodego są równie ważne. W ich trakcie, podobnie jak u panny młodej, tworzymy naturalne, reportażowe ujęcia, ale są też klasyczne portrety :)

W dniu ślubu wykonuję również zdjęcia grupowe, zdjęcia portretowe z gośćmi, oraz krótką mini sesję plenerową. Pałac Wiejce, park i zabudowania wokół to doskonała lokalizacja do sesji plenerowej (również wewnątrz pałacu, gdy pogoda nie dopisuje), ale taką krótką sesję można wykonać właściwie wszędzie. Najważniejsze są emocje młodej pary, które w dniu ślubu są jedyne i niepowtarzalne :)
Najlepszym momentem na takie zdjęcia jest właśnie czas po życzeniach, toaście, obiedzie i pierwszym tańcu. Goście jeszcze nie wpadają w wir szalonej zabawy, więc zdjęcia grupowe są idealnym weselnym „przerywnikiem”. Później są też bardzo wartościową częścią tej pamiątki, bo obok spontanicznego reportażu ważne jest, abyśmy zrobili zdjęcia pary młodej z najważniejszymi dla Was gośćmi.

Zawsze pamiętam też o dostosowaniu swoich fotograficznych działań ;) do pory roku, pory dnia. Sprawdzam o której w dniu ślubu zachodzi słońce, aby zaplanować zdjęcia tak, aby zdążyć przed zmrokiem.