10 pomysłów na podziękowania dla rodziców

Rodzice to jedni z najważniejszych, obok Młodej Pary, osób na weselu. Bardzo często pomagają w organizacji przyjęcia, no i przede wszystkim są RODZICAMI. Osobami, bez których „nie byłoby nas tutaj dzisiaj razem” : )

Jeśli szukacie pomysłów na to w jaki sposób podziękować swoim rodzicom ten wpis będzie na pewno dla Was : )

Film, teledysk, prezentacja..

To chyba jeden z bardziej popularnych „sposobów” i do tego bardzo efektowny, wzbudzający duże emocje. W trakcie projekcji takiego filmu pojawiają się łzy wzruszenia, ale też radość, śmiech… Jeśli macie trochę wolnego czasu, talentu i umiejętności możecie taki film stworzyć i zmontować samodzielnie, jednak łatwiej będzie jak zlecicie jego wykonanie profesjonalistom. Zajmują się tym filmowcy/kamerzyści, którzy mają w swoim dorobku już kilkanaście takich produkcji i będą mogli dobrać do Was, Waszych charakterów najlepszy pomysł na taki film. Zapytajcie o to swojego kamerzystę, albo (jeśli nie zatrudniacie kamerzysty) poszukajcie takiego, który wykona dla Was taki teledysk. Warto wpleść w niego stare zdjęcia z młodości rodziców, z Waszego dzieciństwa, początków Waszego związku, wspólnych wycieczek, świąt itp. Dobrze abyście sami przygotowali to co chcecie powiedzieć  rodzicom, dzięki temu film będzie jeszcze bardziej wartościowy. Jeśli nie czujecie się na siłach by coś mówić, wiecie, że może dopaść Was trema, albo wzruszenie odbierze głos tło do filmu może stanowić dobrze dobrana muzyka, a już na weselu podziękujcie rodzicom mówiąc bezpośrednio do nich, nie przez mikrofon.

Samodzielnie napisany wiersz o rodzicach/dla rodziców..

Albo humorystyczna rymowanka, piosenka.. coś co będzie jednocześnie wzruszające, ale też zabawne.

Karnet na sesję zdjęciową dla rodziców

Kto powiedział że sesje zdjęciowe par są tylko dla młodych? Nie raz miałam okazję i przyjemność fotografować pary po 50, 60, 70… Możecie zaprosić rodziców do wspólnej sesji, albo zafundować im sesję tylko we dwoje, gdzieś w plenerze, kwitnącym sadzie, jesiennym parku, albo w ogrodzie, czy domu u rodziców.

Wycieczka, wyjście do dobrej do restauracji, SPA, bilet do teatru..

Jeśli wiecie, że to sprawi Waszym rodzicom radość i z chęcią wybiorą się na wybraną przez Was atrakcję jest to kolejny świetny pomysł. Często rodzice nie mają czasu, albo szkoda im pieniędzy na to by wyjść, wyjechać gdzieś razem, szczególnie jeśli aktywnie uczestniczyli (również finansowo) w organizacji Waszego wesela. Może na takiej „randce” byli we dwoje z 20 lat temu? A może mama ucieszy się z wizyty na relaksującym masażu a tata polubi basen i saunę? Wy najlepiej znacie swoich rodziców, wiecie w jakiej są kondycji i jakie mają zainteresowania. Warto dobrać formę podziękowań do tego co im się spodoba.

Rysunek ze zdjęcia, karykatura, obraz

W internecie możecie zamówić rysunki, obrazy przygotowywane na zamówienie, tworzone na podstawie dostarczonych przez Was zdjęć. Może to być portret rodziców, może być Wasz portret. Ja na swoje wesele przygotowałam rysunku wykonane na podstawie ślubnych zdjęć rodziców (i teściów : ) ). Wzbudziły niezłe zainteresowanie wśród gości : )

Kosze prezentowe

A w nich rzeczy, których rodzice nie kupują na co dzień. Dobra kawa, wina, słodycze, albo jakiś zestaw naturalnych przetworów np z winnicy. Dżemy, kiszone liście winorośli, naturalne soki, miody, nalewki … pycha! Albo pyszne zioła i herbaty – https://legalneziolka.pl/ Nie muszą być to tylko prezenty spożywcze – sprawdzą się pięknie dobrane perfumy, balsamy, dobrej jakości kosmetyki…

Personalizowania biżuteria

Spotkałam się kilka razy z taką formą prezentu – biżuteria dla mamy i zegarek czy dobry alkohol dla taty.

Coś do domu.. 

Ramki na wspólne zdjęcia, statuetki, gotowe formy podziękowań dla rodziców dostępne w internecie. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich, ale pewnie są osoby, którym akurat taki pomysł przypadnie do gustu.

Rośliny/drzewko/krzew na ogród

Jeśli rodzice mają swój ogród, czy działkę pięknym prezentem będzie krzew/drzewko, które posadzone będzie rosło razem z Waszą miłością : ) Jeśli nie mają ogrodu można kupić jakiś większy, ładny kwiat w donicy. Będzie spełniał podobną rolę i przypominał dzień Waszego ślubu. Modne ostatnio i bardzo efektowne są lasy w szkle.

Albumy na zdjęcia

Piękne, personalizowanie albumy wykonane na zamówienie, z grawerem na okładce (z dowolnym tekstem!). Takie do których rodzice będą sami wklejać dowolnie wybrane zdjęcia… albo już gotowe fotoalbumy ze zdjęciami z Waszego ślubu. Te oczywiście do wręczenia już po ślubie.

Możecie uzupełnić taki album samodzielnie wklejonymi zdjęciami, pamiątkami tak by rodzice kontynuowali jego wypełnianie.

 

Tradycyjnie podziękowania dla rodziców odbywają się na weselu (zazwyczaj około 22-23:00 – nie wiem dlaczego, tak się przyjęło i tak często jest), w towarzystwie wszystkich gości. Rodzice z Parą Młodą zapraszani są na środek, Para dziękuje rodzicom wręczając wybrane przez siebie prezenty. Goście śpiewają sto lat, DJ/zespół gra piosenkę dopasowaną do sytuacji (nie musi to być „Cudownych rodziców mam” ; ) ). Rodzice tańczą z młodymi w kółeczku ; )

Oczywiście możecie zrobić po swojemu. Czasem podziękowania odbywają się w domu, tuż po błogosławieństwie (albo zamiast niego). Pięknie i uroczyście wyglądają podziękowania złożone rodzicom w kościele.

Pamiętajcie, że podziękowania nie muszą odbywać się bezpośrednio na weselu. Sytuacje rodzinne są różne, rodzice mogą być rozwiedzeni, albo po prostu nie żyją już razem. Możecie też czuć się skrępowani koniecznością wygłaszania podziękowań przed wszystkimi zgromadzonymi. Możecie więc podziękować każdemu z osobna, w domu, przed lub po weselu wręczając im coś co sprawi rodzicom przyjemność. Jeśli zechcecie coś powiedzieć to ważne, aby były to słowa wypowiedziane prosto z serca, bezpośrednio od Was. Nawet jeśli nie jesteście najlepszymi mówcami, mimo to lepiej przekazać coś od siebie niż czytać formułki wydrukowane z internetu… Nie wygląda to dobrze. Ostatecznie to nie prezenty, a sam fakt miłego słowa, życzliwości i miłości z Waszej strony będzie na pewno najlepszym podziękowaniem : )